Sempozyumun Amacı; Hukuk ve Sosyal Bilimler (Sağlık Bilimleri, Güzel Sanatlar, Eğitim Bilimleri, Spor Bilimleri, Beşeri Bilimler) alanlarında araştırmalar yapan bilim insanlarını bir araya getirmektir. Türkiye’den ve dünyadan bilim insanlarının katılımlarıyla yeni çalışmaların bilinirliğini sağlamak, yeni araştırma konularına kapı aralamak ve bilimin gelişmesine katkı sunmak sempozyumun ana hedefleridir. Sempozyumun diğer önemli bir amacı da lisans ve lisansüstü düzeylerdeki genç akademisyen adaylarının tecrübe kazanması için değerli akademisyenlerle bir araya gelebileceği bir ortam oluşturmaktır. Ayrıca iş dünyasının farklı sektörlerinde görev yapan ve ilgili alanlarda çalışmalar yapmakta olan iş insanları da sempozyuma bildirileriyle aktif katılım sağlayarak, akademisyen ve akademisyen adayı katılımcılarla bir araya gelebileceklerdir.

Kongre Sunum Dilleri: Türkçe, İngilizce Arapça, Kazakça, Özbekçe ve Rusça.

Sunum Şekilleri: Halen yaşanmakta olan salgının tam olarak sona ermediği göz önüne alınarak; katılımcılar aşağıda belirtilen sunum şekillerinden istediğini tercih edebilecektir.
1. Sempozyum fiziki mekânda canlı sözlü sunum
2. Video sunum (15 dakika)
3. Online sunum (Zoom üzerinden)
4. Poster bildiri

Kabul edilen bildirilerde;

1. Tüm yazarlar için Sempozyum Katılım Belgesi düzenlenecektir.
2. Tüm özetler ISBN’li Sempozyum Bildiri Özet e-Kitabında yayınlanacaktır.
3. Tam metin bildirilerin basımı için aşağıda belirtilen seçeneklerden biri tercih edilebilecektir.

a) ISBN’li Sempozyum Tam Metin e-Kitabında,

b) Yeni bir hakem değerlendirme sürecine tabi tutularak, Avrasya Sosyal ve Ekonomi Araştırmaları Dergisi (ASEAD) veya Kamu Hukuku Arşivi Dergisi (KHuKA)’nden birinde,

c) Yeni bir hakem değerlendirme sürecine tabi tutularak Ortak başlık oluşturulabilenler Uluslararası bir yayınevi olan Astana Yayınları tarafından Uluslararası e-Kitap olarak basılacaktır.

Uluslararası Akademik Yayınevi

Kurumsal

Sayfalar

İletişim

+90 312 230 04 85

astanayayinlari@gmail.com

Cevizlidere Cad. 1195. Sk.
No: 2/A Çankaya / ANKARA

© Astana Yayınları

Web Tasarım: FMKTASARIM