ASTANA I. ULUSLARARASI HUKUK VE SOSYAL BİLİMLER SEMPOZYUMU
13-14 Kasım/November 2021, Rox Royel Hotel, Antalya/Turkey


Sempozyum Teması:
Sosyal ve Hukuksal Boyutlarıyla Küresel Salgınlar ve Kuraklıkta Yaşanabilir Dünya
Açlıkla mücadele, susuzluk, küresel salgınların toplumsal yaşama yansımaları ve özgürlük – otorite çatışmaları, kuzey – güney yarımküre çelişkileri, salgınların siyasete, kamu yönetimine ve ekonomiye ilişkin sonuçları, işsizlik sorunu, Türk dünyasında sorunlar ve dayanışma, sosyal devletin eğitim ve sağlık hizmetleri konularında işlevi.

Değerli Bilim İnsanları;
Dünyamızın son yüz yıllık döneminde karşı karşıya kaldığı küresel salgınlar ve dünyanın belirli bölgelerinde artan kuraklığın doğurduğu sonuçlar oldukça büyük boyutlara varmıştır. Bu durum, ortaya çıkan bu yeni tablonun sosyal bilimler ve hukuk boyutunu irdelemeyi zorunlu kılmaktadır. Salgın nedeniyle eve kapanmaların aile içi ilişkilerde ne gibi farklılıklar ya da sorunlar doğurduğu, eğitim çağındaki çocukların durumu, ekonomi alanında yaşanan iflasların toplumsal yansımaları, devletleri bu konuda klasik manada ne ölçüde üzerine düşeni yapabildikleri, devletlerin insan hakları alanında yükümlülüklerini yerine getirip getiremedikleri ve salgın nedeniyle kamu otoritelerinin özgürlükleri sınırlama konusunda kavuştukları yeni olanaklar, karşı karşıya kalınan tabloda ilk bakışta cevap bulunması gereken konular olarak göze çarpmaktadır. Konunun hem bölgesel örnekler üzerinden hem de küresel düzeyde hukuki, sosyal, psikolojik, ekonomik hatta edebi ve diğer boyutlarıyla irdelenmesi, ortaya çıkan bu olağan dışı koşulların anlaşılması ve çözümler üretilmesinde bize yol gösterici olacaktır.

Kıymetli Bilim İnsanları,
Uluslararası akademik bir yayınevi olan Astana Yayınları, akademik çalışmalara verdiği desteği akademik toplantılar düzenleyerek genişletmektedir. Astana I. Uluslararası Hukuk ve Sosyal Bilimler Sempozyumu Nuh Naci Yazgan Üniversitesi ve Astana Yayınları tarafından organize edilmektedir. Katılım belgeleri Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Nuh Naci Yazgan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KAYA ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlyas Doğan tarafından imzalanacaktır. Özgün, nitelikli ve alanına katkı sağlayacak değerli çalışmalarınızla, Astana I. Uluslararası Hukuk ve Sosyal Bilimler Sempozyumu‘na katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Uluslararası Akademik Yayınevi

Kurumsal

Sayfalar

İletişim

+90 312 230 04 85

astanayayinlari@gmail.com

Cevizlidere Cad. 1195. Sk.
No: 2/A Çankaya / ANKARA

© Astana Yayınları

Web Tasarım: FMKTASARIM